Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

Czyszczenie pędzli - 3 proste metody i 2 ważne wskazówki

Jeśli uwielbiasz majsterkowanie, malowanie po numerach i rysowanie tak samo jak my, to czyszczenie pędzli nie jest najprzyjemniejszym zajęciem. Dziś porozmawiamy o czyszczeniu pędzli (do farb).

Pamiętasz, jak dzieci lub gdy sam byłeś młodszy, przynosiły do domu twarde jak gwoździe pędzle po zajęciach plastycznych? Albo te brudne pędzle malarskie, które nawet po 30 minutach pod bieżącą wodą nadal oddają farbę?

Albo... kiedy ręce całe są w farbie, bo próbujesz wyczyścić pędzle? Szukaliśmy najlepszego sposobu na czyszczenie pędzli! Jesteś ciekawy rozwiązania? Czytaj dalej!

1. Użyj płynu do mycia naczyń do czyszczenia pędzli

Napełnij szklankę płynem do mycia naczyń i wodą, a następnie namocz pędzel przez pół godziny. Potem spłucz pędzel pod bieżącą wodą. Ta metoda nie jest zbyt skuteczna do czyszczenia pędzli mocno nasączonych świeżą farbą. ALE: Dla pędzli z uporczywymi, zaschniętymi resztkami farby u podstawy pędzla, to jest ROZWIĄZANIE!

Użyj płynu do mycia naczyń do czyszczenia pędzli

2. Użyj esencji octowej

Umieść pędzel w pojemniku z ciepłą esencją octową. Zalecamy ostrożność przy końcówce pędzla. Metal i ocet często nie tworzą dobrej kombinacji.

Pozostaw na 5 minut, a następnie dokładnie spłucz. Ta metoda najlepiej sprawdza się przy czyszczeniu pędzli, gdy farba jest jeszcze świeża - zaschnięte resztki lepiej usunąć płynem do mycia naczyń.

Porada redakcji: Stwórz swoje unikalne dzieło sztuki z malowaniem po numerach!

Chcesz przeżyć niezapomniane doświadczenie artystyczne? Wypróbuj nasze zestawy do malowania według numerów dla dorosłych i dzieci:

  1. Malowanie po numerach ze zdjęcie: Przekształć swoje osobiste zdjęcia w unikalne płótna malarskie według numerów. Przeżyj na nowo specjalne chwile i dodaj osobisty akcent do swojego wnętrza. Możesz również użyć zdjęcia znanego artysty, takiego jak Vermeer lub Van Gogh.
  2. Wybierz spośród różnych motywów: Wybierz piękne zwierzęta, kwiaty i zachwycające krajobrazy, które zostały starannie wybrane. Odkryj relaksujące korzyści z zajęć kreatywnych.

Malowanie po numerach to świetny sposób, aby zmniejszyć stres i pobudzić kreatywność. Ponadto nasze zestawy są starannie kompletowane i zawierają wszystko, co potrzebne, aby od razu zacząć.

Wszystkie nasze obrazy są pakowane z miłością i wysyłane bezpośrednio do Twoich drzwi. Zacznij malować już dziś i ciesz się wieloma korzyściami tej pięknej formy sztuki!

Chcesz czytać dalej? Tekst kontynuowany jest pod obrazem. Zacznij zamawiać, klikając poniższy obraz

Zamówienie malowania według numerów

3. Zmiękczacz do tkanin

Wierzcie lub nie, zmiękczacz do tkanin to TAJNA broń!

Dodaj 2 łyżeczki zmiękczacza do szklanki wody - namocz pędzle na 10 minut, a następnie dokładnie spłucz ciepłą wodą! Zmiękczacz sprawia, że pędzle stają się bardzo miękkie i rozpuszcza zaschniętą farbę w rdzeniu pędzla, którą teraz można łatwo spłukać.

Zmiękczacz do tkanin

Rękawice do czyszczenia pędzli

Możesz założyć jednorazowe rękawiczki, aby umyć farbę z pędzli, nie brudząc rąk.

Rękawice przypominają trochę rękawice peelingujące pod prysznic. I właśnie tak są przeznaczone. Szybciej usuwają farbę i jednocześnie utrzymują twoje palce czyste.

Po użyciu umyj je i możesz użyć ich ponownie.

Rękawice do czyszczenia pędzli

Jeszcze dwie wskazówki

Nasza rada to nie czyścić górnej części puszki z farbą. Pozwól puszce dobrze wyschnąć i następnym razem nałóż trochę więcej farby. Ma to tę zaletę, że po pewnym czasie staje się cięższa, co zapobiega spływaniu farby po krawędzi puszki.

Inna wskazówka to zawsze naklejać naklejki na wiadra i/lub puszki z farbą, aby wskazać nazwę farby i do czego została użyta. Zwłaszcza jeśli masz tendencję do używania podobnych kolorów jak ja (biało-biały, kremowo-biały, chmurkowo-biały), malowanie staje się dużo prostsze, gdy wiesz, że masz odpowiednią farbę.

Umieść etykietę niezbyt wysoko, ponieważ farba z krawędzi może ją łatwo zamazać.

Wózek