Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

Jak zrobić czapkę kucharską?

Tradycja noszenia czapki kucharskiej podczas gotowania pochodzi z XIX-wiecznej Francji i w wielu nowoczesnych kuchniach na całym świecie nadal jest stosowana. Chociaż czapki kucharskie wyglądają elegancko i szykownie, są one bardzo proste do wykonania i potrzebujesz tylko kilku tanich materiałów.

Czy dzieci w domu uwielbiają bawić się w szefa kuchni? Chcesz znaleźć idealny strój kucharski? Jeśli tak, ale nie chcesz wydawać pieniędzy na drogą czapkę, najlepiej jest zaimprowizować z materiałami, które masz w domu i zabrać się do pracy.

Masz wiele materiałów, które możesz wykorzystać do stworzenia własnej idealnej czapki kucharskiej. Następnie nauczymy Cię w Painting Expert, jak szybko i łatwo zrobić czapkę kucharską od początku do końca.

Potrzebne materiały do wykonania czapki kucharskiej

 1. Papier lub karton
 2. Bibuła krepowa
 3. Klej
 4. Zszywacz
 5. Nożyczki
 6. Flamastry i kredki
 7. Dekoracje (takie jak farby akrylowe)

W skrócie: Jak zrobić czapkę kucharską (karton i papier)

 1. Zmierz, jak szeroki (obwód głowy) musi być pasek papieru lub kartonu, aby zrobić czapkę wokół głowy.
 2. Ozdób pasek dekoracjami, takimi jak flamastry i naklejki.
 3. Na górze paska zacznij przyklejać kawałek białej bibuły krepowej.
 4. Poproś kogoś innego, aby zszył pasek papieru lub kartonu, tworząc czapkę.
 5. Przyklej również górną część bibuły krepowej.
 6. Przeciągnij bibułę krepową przez opaskę i sklej ją. Zabezpiecz ją kawałkiem drutu.
 7. Przeciągnij bibułę krepową z powrotem przez opaskę do góry.

Jak zrobić czapkę kucharską

Jak zrobić czapkę kucharską z kartonu

Bez względu na to, czy zastanawiasz się, jak zrobić czapkę kucharską na przebranie, dla dzieci, czy po prostu chcesz nauczyć się czegoś nowego, poniższe kroki pokażą Ci, jak zrobić bardzo kreatywną czapkę kucharską z kartonu jako głównego materiału. Potrzebujesz:

 1. Karton (najlepiej biały) o wymiarach 60x40 cm.
 2. Zszywacz lub klej
 3. Nożyczki

Przejdźmy do wykonania czapki kucharskiej z kartonu. Postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

 1. Weź swój karton i złóż go wzdłuż. Aby go złożyć na odpowiednie wymiary, weź dwa dolne końce kartonu i zbliż je do środka.
 2. Następnie zszyj dwie strony kartonu do złożonego kawałka, aby utrzymać go na miejscu. Jeśli nie masz zszywacza, możesz użyć mocnego kleju.
 3. Weź nożyczki i wykonaj kilka pionowych cięć przez złożoną część kartonu. Pamiętaj, że te cięcia powinny mieć odstęp 4 cm między sobą.
 4. Następnie połącz oba końce kartonu, tworząc obwód.
 5. Umieść karton dokładnie tam, gdzie boki się stykają. Zawsze pamiętaj, aby zmierzyć obwód głowy osoby, która będzie nosić czapkę, zanim ją zszyjesz.

Jak zrobić czapkę kucharską

Wskazówka redakcji: Stwórz własne unikatowe dzieło sztuki z malowaniem według numerów!

Chcesz przeżyć niezapomniane doświadczenie artystyczne? Wypróbuj nasze zestawy do malowania według numerów dla dorosłych i dzieci:

 1. Malowanie po numerach własne zdjęcie: Przekształć swoje osobiste zdjęcia w unikalne płótna malarskie według numerów. Przeżyj na nowo specjalne chwile i dodaj osobisty akcent do swojego wnętrza. Możesz również użyć zdjęcia znanego artysty, takiego jak Vermeer lub Van Gogh.
 2. Wybierz spośród różnych motywów: Wybierz piękne zwierzęta, kwiaty i zachwycające krajobrazy, które zostały starannie wybrane. Odkryj relaksujące korzyści z zajęć kreatywnych.

Malowanie po numerach to świetny sposób, aby zmniejszyć stres i pobudzić kreatywność. Ponadto nasze zestawy są starannie kompletowane i zawierają wszystko, co potrzebne, aby od razu zacząć.

Wszystkie nasze obrazy są pakowane z miłością i wysyłane bezpośrednio do Twoich drzwi. Zacznij malować już dziś i ciesz się wieloma korzyściami tej pięknej formy sztuki!

Chcesz czytać dalej? Tekst kontynuowany jest pod obrazem. Zacznij zamawiać, klikając poniższy obraz

Zamówienie malowania według numerów

Jak zrobić papierową czapkę kucharską

Jeśli chcesz nauczyć się, jak zrobić papierową czapkę kucharską dla dzieci, zauważysz, że ta metoda jest najfajniejsza dla całej rodziny, ponieważ jest łatwa i wszyscy mogą w niej uczestniczyć. Oto materiały, których potrzebujesz:

 1. Kartonowe pudełko lub arkusz
 2. Bibuła jedwabna
 3. Klej silikonowy lub klej
 4. Nożyczki

Postępuj zgodnie z poniższymi krokami, aby zrobić papierową czapkę kucharską:

 1. Wytnij pasek kartonu lub folii o szerokości od 3 do 4 cali, upewniając się, że jest wystarczająco długi, aby dobrze pasował na głowę noszącego.
 2. Następnie przyklej krawędzie paska klejem silikonowym lub klejem, tworząc obwód.
 3. Później wytnij duży kawałek bibuły krepowej i uformuj z niego koło. Jeśli chcesz, możesz od razu wyciąć koło, aby to ułatwić. Upewnij się jednak, że koło jest duże.
 4. Na koniec przyklej wyciętą bibułę krepową do wewnętrznych krawędzi pudełka lub folii. Bibuła powinna być luźna, przypominająca puszystą chmurkę, więc musi być wystarczająco duża.

Wózek