Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

10 Wskazówek: Hobby dla kobiet - Znajdź swoje kobiece hobby już teraz

W tym artykule opowiemy Ci o ciekawych i typowych kobiecych hobby. Te hobby można uprawiać niemal w każdej chwili. Rozrywka dla kobiet może być niezwykle różnorodna, dlatego nasze kobiece hobby zostały podzielone na różne kategorie. Odkryj teraz swoje nowe hobby!

Fajne kobiece hobby

Jest wiele typowo kobiecych hobby, które na pewno są interesujące, gdy szukasz nowego sposobu spędzania czasu. Chcemy zwalczać nudę i pomóc Ci!

Skakanie na trampolinie: Skakanie na trampolinie jest zabawne, ale również sprawia, że jesteś bardzo sprawnym. Własną trampolinę fitness można zdobyć za niewielkie pieniądze i można ją przechowywać w domu.

Śpiewanie: Wiele kobiet chciałoby śpiewać, ale niewiele ma odwagę. Jednak z kilkoma podstawami śpiew jest o wiele prostszy, niż się wydaje. Spróbuj, a zobaczysz, jak to hobby może zmienić Twoje życie. Aby naprawdę szybko się rozwijać, polecamy kurs (online).

Malowanie (wg numerów): Spróbuj stworzyć fajny obraz, używając farb, pędzli i płótna. Namaluj autoportret, a może krajobraz. Potrzebujesz pomocy w malowaniu? Wybierz malowanie wg numerów. W malowanie po numerach  malujesz różne sektory, w których znajduje się numer. Na przykład, jeśli w sektorze jest numer 4, poszukaj odpowiedniego słoiczka z farbą i zacznij pracę! Obecnie można także wybrać opcję malowanie po numerach dla dorosłych.

Chcesz przeczytać artykuł dalej? Tekst kontynuuje się pod obrazkiem. Zacznij zamawiać, klikając na obrazek poniżej

Zamówienie malowania wg numerów


Aerograf: Piękne dzieła sztuki można tworzyć za pomocą pistoletu do malowania. Farby są nanoszone cienką warstwą na powierzchnię malarską. Dzięki temu możesz wyrażać swoją kreatywność na płótnie. 

Makrama: Sztuka wiązania węzłów z Wschodu, używana do tworzenia pięknych dekoracji ściennych. Idealna także do tworzenia własnych prac jako osobisty prezent. Więc to także idealne kreatywne hobby dla kobiet.

Jazda konna: Dla młodych kobiet szukających hobby, jazda konna to modne hobby ostatnich lat. Odwiedź stadninę i weź lekcję próbną.

Malowanie cyfrowe: Dlaczego nie stworzyć własnego dzieła sztuki cyfrowo? Malowanie cyfrowe jest niezależne od lokalizacji i idealne hobby dla kreatywnych kobiet. Wszystko, czego potrzebujesz, to tablet lub komputer.

Kurs pierwszej pomocy: Przejdź ponownie kurs pierwszej pomocy i odśwież swoją wiedzę. Można znaleźć naprawdę fajne kursy online.

Hula-hop: Każdy zna obręcz, którą należy obracać wokół bioder. W ostatnich latach stała się ulubionym sportowym hobby dla kobiet. Czy to w środku, czy na zewnątrz, obręcz utrzymuje cię w formie.

Handel akcjami: To nie jest typowe kobiece hobby. Wiele osób błędnie uważa, że akcje są ryzykownym zakładem i ignorują ten skuteczny sposób na zarabianie pieniędzy. Nasza wskazówka dla bezpiecznego startu: konto demo, na którym możesz testować, jak skuteczny byłbyś w handlu akcjami, używając wirtualnych pieniędzy.

Kreatywne hobby dla kobiet

Typowe kobiece hobby często wiążą się z kreatywnością. W przypadku kreatywnego spędzania czasu wolnego chodzi o wprowadzanie w życie siebie i swoich pomysłów. W tym obszarze hobby zazwyczaj dominują kobiety. Nasze najlepsze kreatywne hobby dla kobiet to:

Origami: Kreatywne składanie papieru, które przekształca zwykły papier w prawdziwe dzieła sztuki.

Tworzenie origami

Załóż własnego bloga: Jeśli masz specjalne umiejętności lub chcesz więcej pokazać siebie, załóż własną stronę internetową i pisz o swoich ulubionych tematach.

Garncarstwo: Garncarstwo to idealne hobby dla kobiet, które lubią pracować rękami. Zrób własny garnek i posadź w nim własną roślinę.

Farby akrylowe: najpiękniejsze i najbardziej kreatywne dzieła sztuki są tworzone za pomocą farb akrylowych. Farby akrylowe pozwalają tworzyć promienne, ekspresjonistyczne lub naturalistyczne obrazy.

Aerograf: Jak wspomniano wcześniej, to fajne kobiece hobby, które pozwala kreatywnie malować za pomocą pistoletu do malowania.

Bodypainting: jako kreatywna kobieta nie musisz gromadzić swoich dzieł sztuki w portfelu artystycznym. Body painting to świetny trend, który pozwala dosłownie wprowadzać sztukę wśród ludzi.

Kintsugi: To sztuka dekorowania i ozdabiania ceramiki z miłością. Możesz zacząć od razu z kilkoma przedmiotami. To bardzo trwałe hobby dla kobiet z ruchu no waste.

Hobby dla kobiet, aby się zrelaksować

Po stresującym dniu wiele kobiet szuka hobby, które pozwoli im się zrelaksować i złagodzić stres. Jest wiele kobiecych hobby, które pomagają się zrelaksować. Znalezienie odpowiedniego hobby do skutecznego złagodzenia stresu jest bardzo ważne. Przedstawiamy kobiece hobby, które pomagają się zrelaksować:

Gra na instrumencie muzycznym: Gra na instrumencie muzycznym w ciszy: Wiele kobiet nie gra na instrumencie jako hobby, ponieważ ich sytuacja życiowa na to nie pozwala, ale obecnie są już instrumenty muzyczne, które są „ciche”. Na przykład elektryczna gitara*, ciche perkusje* lub elektryczna ukulele.

Wolontariat: Robienie dobra dla innych może być tak proste. To również przynosi dużo satysfakcji.

Zakupy: Jedno z najbardziej typowych kobiecych hobby

Trening z psem: Jeśli masz psa, musisz trenować ze swoim psem. Trening psów podnosi również emocjonalną więź z Twoim wiernym czworonogiem.

Medytacja: Idealne hobby dla kobiet potrzebujących relaksu. Złagodzenie stresu, rozwój umysłowy, a jednocześnie dbanie o zdrowie? Polecamy sesję medytacyjną w internecie.

Robienie naszyjników z muszelek: Zbieraj muszelki na plaży i zrób z nich fajny naszyjnik z muszelek.

Robienie naszyjników z muszelek

Dzierganie z koralikami: Tworzenie dzieł sztuki z koralików może być pięknym sposobem na ucieczkę od codziennej rutyny.

Nauka języków: nowy język otwiera nowy świat. Szukaj ciekawych kursów w internecie lub pobierz aplikację.

Hobby dla kobiet w domu, kobiece hobby do uprawiania w domu

Czasami dni są deszczowe, lub po prostu nie masz ochoty wychodzić z domu? Na takie dni nasze kobiece hobby do uprawiania w domu są idealne. 

Lustro: Ozdabiaj swoje lustro.

DIY świec, robienie świec w własnym kolorze, kształcie i zapachu, idealne kobiece hobby do uprawiania w domu.

Robienie bransoletek przyjaźni: Idealne kobiece hobby do uprawiania w domu. Tkaj własne bransoletki przyjaźni. Wszystko, co potrzebujesz, to kolorowe nici.

Robótki ręczne i dziewiarstwo: Klasyk, ale gdy trzymasz w rękach swój pierwszy własnoręcznie zrobiony dziergany kapelusz, jesteś bardzo dumna.

Tworzenie własnego kalendarza: Czy masz piękne zdjęcia z wakacji lub od partnera? Zrób z nich swój własny kalendarz. Możesz łatwo stworzyć kalendarz online na stronach internetowych.

Kreatywne pisanie: Krótkie opowiadania, fantastyka... kreatywne pisanie to idealne hobby do uprawiania w domu

Robienie własnych dżemów: Robienie dżemów według własnego smaku, a także idealne do podarowania. Składniki na to kobiece hobby to: wizyta na targu i słoiki na dżem z etykietami.

Puzzle: Naprawdę możesz się zrelaksować, układając puzzle.

Robienie mydła: Hobby dla wszystkich kobiet. Robienie własnego mydła nie jest trudne i oferuje wiele możliwości stworzenia własnych zapachowych i pielęgnacyjnych kreacji.

Tillandsia: Tillandsie to rośliny pustynne, które nie potrzebują wody i przetrwają na wilgoci z powietrza. To sprawia, że te atrakcyjne zielone rośliny są przeznaczone do tworzenia z nich dzieł sztuki - prawdziwa ozdoba w domu. Sugestie można znaleźć w Internecie.

Tworzenie tillandsii

Sportowe hobby dla kobiet

Kobiece sportowe hobby to bardzo popularna kategoria wśród form spędzania czasu wolnego przez kobiety. Sport ma wiele korzyści dla kobiet i jest idealnym sposobem na rozjaśnienie umysłu i zrównoważenie ciała po ciężkim dniu. Wiele kobiet uprawia sport również specjalnie, aby złagodzić stres. Oto najlepsze sugestie w kategorii kobiecych sportowych hobby.

Crossminton i badminton: Crossminton w szczególności jest idealnym sportowym hobby dla kobiet. Technika, szybkość, spalanie kalorii i zabawa są tu doskonale połączone. Wszystko, czego potrzebujesz, to trawnik i zestaw do crossmintonu.

badminton

Joga: Idealne kobiece sportowe hobby, które łączy spokój i fitness. Dzięki jodze trenujesz ciało i jednocześnie koncentrujesz się na sobie. Istnieją też idealne lekcje jogi do domu.

Taniec brzucha: Idealne połączenie ruchu i fitnessu. Prawdziwy insider tip wśród popularnych sportowych hobby dla kobiet.

Cheerleading: Kolejne kobiece sportowe hobby, które jest zwykle niedoceniane. Występy na wydarzeniach to tylko część cheerleadingu. Sport ten wymaga od ciała, koordynacji i umiejętności pracy zespołowej

Łyżwiarstwo figurowe: Piękne ślizganie się po lodzie w rytm odpowiedniej muzyki? Spróbuj kilka razy pojeździć na lodowisku i zobacz, czy to hobby jest dla Ciebie.

Ćwiczenia fitness i trening z własnym ciężarem ciała: Ćwiczenia na siłowni utrzymują cię w formie.

Taniec na rurze: Nowość wśród kobiecych sportowych hobby to taniec na rurze. Taniec na rurze to ekstremalnie dobre ćwiczenie dla mięśni i koordynacji.

Taniec: Klasyczne kobiece hobby, które każdy powinien spróbować przynajmniej raz. Nie ma znaczenia, czy to taniec standardowy, klasyczny czy hip-hop.

Hobby dla kobiet powyżej 30 roku życia

Idealne hobby dla kobiet powyżej 30 roku życia? Hobby kobiet po 30 są bardziej świadome ciała i bardziej aktywne. Aktywne hobby są w tej fazie życia bardzo popularne, aby wspierać ciało i zdrowie. Hobby dla osobistego rozwoju są również bardzo popularne wśród kobiet. Wiele kobiet rozwija w tym okresie własny styl życia i wyznacza kurs na najbliższe lata.

Najlepsze 10 hobby dla kobiet powyżej 30:

 • Różne rodzaje jogi
 • Chodzenie na linie
 • Medytacja
 • Kreatywne projekty DIY
 • Trening pływacki
 • Blogowanie
 • Trening fitness
 • Zdrowy styl życia
 • Taniec
 • Malowanie

Hobby dla kobiet powyżej 40 roku życia

Rozrywka i hobby dla kobiet powyżej 40 roku życia stają się spokojniejsze i bardziej radosne. Niezależnie od tego, czy chodzi o muzykę, kulinarne aktywności czy kreatywne zajęcia. 

Najlepsze 10 hobby dla kobiet powyżej 40:

 • Fotografia
 • Tworzenie zdjęć aerografem
 • Tworzenie biżuterii
 • Wellness
 • Medytacja
 • Wycieczki do miast
 • Pieczenie i gotowanie
 • Degustacja win
 • Ozdabianie np. lustra

Hobby dla kobiet powyżej 50 roku życia

Hobby kobiet powyżej 50 roku życia są znów spokojniejsze i bardziej relaksujące... Stres życia jest mniejszy, co także znajduje odzwierciedlenie w hobby kobiet. 

Najlepsze 10 hobby dla kobiet powyżej 50:

 • Czytanie książek
 • Odkrywanie kontekstów kulturowych
 • Malowanie farbami akrylowymi
 • Tworzenie mandali
 • Nauka technik wiązania makramy
 • Dzierganie i szydełkowanie
 • Malowanie według numerów
 • Diamond Painting ze swoim własnym zdjęciem
 • Jazda na rowerze
 • Wędrówki

Wózek