Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

Malowanie roweru - 5 kroków, aby odświeżyć twój rower

Jeśli stary rower ma brzydkie plamy lub wymaga odświeżenia farbą, możesz przemalować lub pomalować ramę. Aby osiągnąć perfekcyjny rezultat, musisz działać profesjonalnie. W tym artykule wyjaśniamy krok po kroku, jak to zrobić.

Najważniejsze punkty dotyczące malowania lub malowania roweru:

 1. Demontaż roweru
 2. Szlifowanie roweru
 3. Wybór odpowiedniej farby
 4. Ochrona farby przed brudem

Wskazówka: Przygotuj wszystkie materiały i nie zapomnij chronić podłogi przed plamami i kroplami.

malowanie rowerów

Demontaż roweru

Rozbierz rower do momentu, gdy zostanie ci tylko rama. Zdejmij oba koła, suport, przerzutki przednie i tylne, łańcuch, hamulce, kierownicę, siodełko i widelec. Jeśli masz przy rowerze inne przedmioty, takie jak uchwyt na bidon, również je zdejmij.

Śruby i części umieść w torebkach, aby później łatwiej było ci złożyć rower.

Wskazówka: Zdejmij wszystkie naklejki z ramy roweru. Jeśli są stare i mocno przyklejone, może być trudno je usunąć. Jeśli nie możesz ich oderwać, użyj suszarki, aby je podgrzać.

malowanie rowerów

Szlifowanie roweru

Im lepsze szlifowanie, tym lepsza jakość malowania. Jeśli farba jest jeszcze w miarę nienaruszona, wystarczy szlifowanie drobnym papierem ściernym (ziarno 120). Miejsca zardzewiałe muszą być całkowicie wyszlifowane. Jeśli rdza jest obecna, zacznij od szlifowania całej ramy grubym papierem ściernym (ziarno 80), a następnie ponownie szlifuj drobnym papierem (ziarno 120).

Ramy z poważnymi uszkodzeniami rdzy powinny być piaskowane i całkowicie oczyszczone z farby. Najpierw nałóż warstwę podkładu pod nową farbę. Wszystkie części należy zeszlifować, aby powierzchnia stała się chropowata. Farba lepiej przylega do chropowatej powierzchni.

Wskazówka redakcji: Stwórz własne unikalne dzieło sztuki rowerowej, malując według numerów!

Chcesz przeżyć niezapomniane doświadczenie artystyczne? Wypróbuj nasze zestawy do malowania według numerów dla dorosłych i dzieci:

 1. Malowanie po numerach własne zdjęcie: Przekształć swoje osobiste zdjęcia w unikalne płótna malarskie według numerów. Przeżyj na nowo specjalne chwile i dodaj osobisty akcent do swojego wnętrza. Możesz również użyć zdjęcia znanego artysty, takiego jak Vermeer lub Van Gogh.
 2. Wybierz spośród różnych motywów: Wybierz piękne zwierzęta, kwiaty i zachwycające krajobrazy, które zostały starannie wybrane. Odkryj relaksujące korzyści z zajęć kreatywnych.

Malowanie po numerach to świetny sposób, aby zmniejszyć stres i pobudzić kreatywność. Ponadto nasze zestawy są starannie kompletowane i zawierają wszystko, co potrzebne, aby od razu zacząć.

Wszystkie nasze obrazy są pakowane z miłością i wysyłane bezpośrednio do Twoich drzwi. Zacznij malować już dziś i ciesz się wieloma korzyściami tej pięknej formy sztuki!

Chcesz czytać dalej? Tekst kontynuowany jest pod obrazem. Zacznij zamawiać, klikając poniższy obraz

Zamówienie malowania według numerów

Wybór odpowiedniej farby

Do malowania roweru polecamy farbę w sprayu lub farbę akrylową. Farba akrylowa jest nieco tańsza niż farba w sprayu.

fiets beschildmalowanie roweróweren

Ochrona farby przed brudem

Po pomalowaniu należy nałożyć przezroczystą warstwę, aby chronić farbę. Specjalne produkty używane również do lakierów samochodowych czynią farbę bardziej odporną.

Malowanie roweru farbą w sprayu

Farba w sprayu to najłatwiejszy sposób, aby uzyskać równy i ładny efekt. Farbę w sprayu można kupić prawie w każdym sklepie z materiałami budowlanymi.

Co będę potrzebować?

 • Puszka farby podkładowej
 • Puszka farby w wybranym kolorze
 • Ewentualnie puszka przezroczystej farby/laku
 • Stare gazety, aby chronić podłogę przed rozpryskami farby w sprayu.

Jak to działa?

 1. Zacznij od nałożenia warstwy farby podkładowej na ramę roweru. Chroni to rower przed rdzą, zapewnia równomierny efekt i wzmaga kolor. Pozwól, aby podkład wyschnął. W ciągu jednego dnia większość podkładów/gruntów powinna być sucha.
 2. Teraz zaczyna się zabawa z kolorem farby! Wybierz kilka cienkich warstw zamiast jednej grubej, jeśli chcesz uzyskać dobrą krycie i równomierny efekt.
 3. Zmontuj rower i możesz znowu z niego korzystać.

fiets beschilderen

Malowanie roweru farbą akrylową

To może być najłatwiejszy sposób, aby pomalować swój rower i świetny sposób, aby wykorzystać swoją kreatywność. Ponadto zwykłą farbę można kupić w każdym sklepie z artykułami do hobby.

Co będę potrzebować?

 1. Podkład
 2. Farba akrylowa
 3. Przezroczysty lakier

Jak to działa?

 1. Również zacznij od nałożenia warstwy podkładu, aby mieć dobrą bazę do malowania.
 2. Użyj wszystkich kolorów, które ci się podobają, lub ogranicz się do jednego koloru akrylowego. Pamiętaj, że kilka cienkich warstw daje ładniejszy efekt niż jedna gruba warstwa.
 3. Teraz konieczne jest nałożenie warstwy przezroczystego lakieru. Zwykła farba może się rozmazać, gdy jest mokra, i oczywiście chcesz chronić swoje ubrania.
 4. Zmontuj rower i możesz znowu z niego korzystać.

Wskazówki i triki: Malowanie roweru

Wykończenie farbą będzie lepszej jakości, jeśli po drugiej warstwie farby ponownie szlifujesz bardzo drobnym papierem ściernym o ziarnistości 200 i nałożysz trzecią warstwę farby.

Najczęściej zadawane pytania

Postępuj tak: demontaż, szlifowanie, malowanie i montaż roweru. Tutaj znajdziesz wszystkie kroki wraz z szczegółowym opisem.

Możesz użyć lakieru w sprayu i/lub farby akrylowej. Farba akrylowa jest tańsza niż lakier w sprayu.

Wózek