Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

14 Wskazówek: Aktywności na każdą pogodę

Wieczorami po pracy, w weekendy, czy na wakacjach. Aktywności rekreacyjne to najlepszy sposób, aby mądrze wykorzystać wolny czas, dobrze się bawić i próbować nowych rzeczy.

Jednak czasami trudno jest znaleźć odpowiednią rozrywkę na określone okoliczności. Czasami pada deszcz, czasami nie masz ochoty na standardową aktywność jak kino czy basen i szukasz bardziej ekscytujących zajęć.

W tym artykule blogowym piszemy o najlepszych sposobach spędzania wolnego czasu i doświadczeniach w Holandii i na całym świecie. Opisaliśmy już liczne artykuły na temat fajnych aktywności i w tym poście chcemy przedstawić przegląd najlepszych rekreacyjnych zajęć na każdą okazję.

Nie chcemy cię trzymać w napięciu. Miłej lektury najciekawszych aktywności rekreacyjnych!

Co robić, gdy pada deszcz?

Gdy na zewnątrz jest zimno, pada deszcz, śnieg lub pogoda jest po prostu beznadziejna, nie musimy cię obciążać rekreacyjnymi aktywnościami takimi jak pływanie czy spacerowanie. Często w złej pogodzie trudno jest znaleźć odpowiednią aktywność. Podajemy wiele propozycji, co można robić w deszczowe dni.

Oto krótki przegląd najlepszych wewnętrznych aktywności, które możesz wykonać w złej pogodzie.

Malowanie po numerach dla dorosłych i dzieci

Może już kiedyś to robiłeś jako dziecko: malowanie według numerów, zwane też painting by numbers. Malowanie po numerach jest ponadczasowe! Rozmawialiśmy z różnymi pokoleniami ludzi i jest to niesamowicie popularne! Malując według numerów, malujesz najciekawsze motywy, korzystając z cyferek wskazanych na płótnie. Cyferki odpowiadają numerkom na pojemnikach z farbą. Ciekawi cię, jakie motywy oferujemy? Sprawdź naszą ofertę dla dorosłych i dzieci.

Malowanie według numerów

Pokoje zagadek

Trend rekreacyjny ostatnich lat. Jesteś zamknięty w pokoju na 60 minut i musisz rozwiązać określone misje i łamigłówki. Gry ucieczkowe są także fajne jako gry towarzyskie w domu.

Indoor skydiving

Skacz na spadochronie, ale bez samolotu, możesz to zrobić w tunelu aerodynamicznym. Przez 2 minuty swobodnie unoszisz się w strumieniu powietrza o prędkości 200 km/h.

Baseny & spa

Relaks w termach lub akcja w basenie przygodowym, to prawie zawsze się udaje. Którąkolwiek z tych dwóch wariantów wybierzesz, ta forma rekreacji prawie zawsze jest dostępna.

Gokarty

Jazda na gokartach to doskonała forma rekreacji dla miłośników adrenaliny. Wynajmij cały tor z kilkoma przyjaciółmi lub jedź sam i dołącz do innych kierowców.

Kręgle i bilard

Kręgle i bilard to absolutny klasyk. W każdym mieście znajdziesz kręgielnie i sale bilardowe, gdzie możesz spędzić kilka minut lub godzin w wolnym czasie.

Idź do kina

Inna klasyczna forma rekreacji to pójście do kina. Obejrzyj najnowszy hit kasowy lub alternatywny film.

Zakupy

Aby zabić czas, możesz również iść na zakupy. Może to nie być najtańsza aktywność, ale zakupy są bardzo przyjemne, szczególnie we dwójkę.

W złej pogodzie możesz iść do centrum handlowego, a w ładną pogodę możesz przejść się przez strefę dla pieszych.

Gry planszowe

Gry planszowe zawsze nadają się jako forma rekreacji. Szczególnie razem z rodziną możesz spędzić kilka przyjemnych godzin.

Sporty motorowe i symulatory lotów

Lot samolotem to marzenie wielu ludzi. W symulatorze lotu jesteś bardzo blisko tej doświadczenia. Symulatory lotów znajdują się w wielu holenderskich miastach. Symulatory wyścigów są także bardzo fajną formą rekreacji. Tutaj wsiadasz do kokpitu prawie oryginalnego samochodu wyścigowego i jeździsz jak w grze komputerowej.

Idź do muzeum

Oczywiście, pójście do muzeum to także świetna forma rekreacji. Możesz spędzić tam kilka godzin i edukować się. Co powiesz na różne sztuki Rembrandta? Odwiedź m.in. Dziewczynę z perłą, Straż nocną czy Mleczarkę.

Malowanie według numerów dziewczyna z perłą

Indoor Minigolf

Minigolf to szczególnie fajna forma rekreacji. W przypadku minigolfa w pomieszczeniach często stosuje się dodatkowe efekty z oświetleniem w czarnym świetle i neonowymi malunkami. Indoor minigolf nazywany jest więc często minigolfem 3D.

Indoor narciarstwo

Możesz również jeździć na nartach w pomieszczeniach. Na przykład w Niemczech, szczególnie w rejonach, gdzie nie ma zbyt wielu gór.

Wspinaczka

Jeśli chcesz być aktywny, to forma rekreacji jest idealna dla ciebie. W większości miast w Holandii znajdują się sale wspinaczkowe, a większość z nich ma także ściany boulderowe, gdzie możesz wspinać się blisko ziemi, bez zabezpieczeń.

Kursy gotowania

Dlaczego nie nauczysz się gotować smacznie? To nie jest typowa aktywność, ale bardzo fajna. Są kursy gotowania dla różnych potraw.

Naucz się gotować sushi, doskonały stek, barbecue, kuchnię indyjską lub klasyczną włoską.

Indoor siatkówka, tenis i piłka nożna

Sport jest właściwie zawsze możliwy. Ale gdy pogoda nie jest zbyt dobra, czasami nie ma alternatyw.

Ale tę rekreację możesz również uprawiać w pomieszczeniach. Jest już wiele hal, gdzie możesz grać w siatkówkę plażową. Możesz także grać w piłkę nożną, squasha czy tenisa wewnątrz. Nie musisz być członkiem klubu, ale możesz wynająć korty na godzinę.

Indoor paintball

Paintball to forma rekreacji pełna adrenaliny. Gra się w paintballa w drużynie i strzela się farbkami do przeciwników.

Istnieje także wersja tej rekreacji do użytku wewnątrz, dzięki czemu można grać w paintballa przy każdej pogodzie.

Lasergame</h3

Lasergame to bezbolesna wersja paintballa, ponieważ strzelasz z laserowego pistoletu do przeciwnika, który następnie aktywuje czujnik, gdy go trafisz. W wielu holenderskich miastach są areny do lasergame, gdzie możesz grać.

Rozrywka Lasergame

Hale trampolin

Hale trampolin, podobnie jak gry Live Escape, pojawiły się w ostatnich latach jak grzyby po deszczu. Tutaj możesz skakać na licznych trampolinach i ćwiczyć swoje triki w różnych wariantach.

To forma rekreacji nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych, którzy chcą się wyżyć.

Naucz się nowej umiejętności

Dlaczego nie nauczyć się czegoś nowego? Co powiesz na nauczenie się nowego języka, grania na instrumencie lub uczestnictwo w kursie online, aby nauczyć się czegoś nowego.

Co możesz robić na zewnątrz?

Gdy jest ładna pogoda, możesz przenieść swoje aktywności na zewnątrz, aby cieszyć się słońcem.

Oczywiście, masz nieograniczone możliwości. Jest tak wiele rzeczy, które możesz robić na zewnątrz, że nie możemy ich tutaj wszystkich wymienić.

W tym poście chcemy także dać ci kilka pomysłów na aktywności, które możesz wykonać, gdy jest ładna pogoda.

Do basenu na świeżym powietrzu lub nad jezioro

Gdy na zewnątrz jest ciepło, a ty chcesz się ochłodzić, korzystaj z pięknej pogody w basenie na świeżym powietrzu lub idź nad jezioro.

Spływy pontonowe

Podczas spływu pontonowego płyniesz pontonem po rwącej rzece, mijając bystrza i wodospady.

Kajakarstwo

Kajakarstwo również znajduje się wysoko na mojej liście ulubionych form rekreacji. Tutaj wchodzisz do wąwozu i poruszasz się pływając, chodząc, wspinać się i skacząc.

Zazwyczaj są tu wysokie klify, z których można się zjeżdżać na linie oraz klify do skakania. Wymagana jest także pewna odwaga.

Karting na zewnątrz

Nie tylko wewnątrz, ale także na zewnątrz możesz jeździć na gokartach. Tory tutaj są zazwyczaj dłuższe niż na torach indoor, a gokarty często szybsze.

Łucznictwo

Łucznictwo trenuje nie tylko celność, ale także poprawia koncentrację, spokój i percepcję. W wielu miejscach w Holandii oferowane są kursy łucznictwa, niezależnie od tego, czy nigdy wcześniej nie strzelałeś, czy chcesz poprawić swoje techniki strzeleckie.

Vrijetijdsactiviteiten Boogschieten

Wędrówki

Wędrówka to klasyczna aktywność na zewnątrz. Doświadczasz natury, coś robi dla twojego ciała i odkrywasz miejsca, których nigdy wcześniej nie widziałeś.

Wycieczki po mieście

Dlaczego nie odwiedzić własnego miasta? Możesz eksplorować miasto na piechotę (wiele miast oferuje darmowe wycieczki po mieście) lub możesz wziąć udział w wycieczce po mieście z innym środkiem transportu.

Spływy kajakowe

W tej formie rekreacji wracamy do wody. Możesz płynąć kajakiem w spokojniejszej wersji na jeziorze lub rzece, lub możesz wziąć udział w kursie kajakarstwa górskiego i przepływać przez bystrza i wodospady, jak podczas raftingu.

Surfing

Surfing to nie tylko forma rekreacji, ale kompletny styl życia. Nie tylko mieszkańcy nadmorscy mogą surfować, kitesurfować lub windsurfować, nawet w mieście, daleko od morza, istnieje możliwość surfowania na stojących falach.

Skoki spadochronowe

Kolejna aktywność, która powinna znaleźć się na każdej liście rzeczy do zrobienia. Skaczesz podczas skoku tandemowego z doświadczonym skoczkiem spadochronowym z wysokości 4000 metrów z samolotu i przeżywasz dreszcz emocji swojego życia.

Gry w ogrodzie lub w parku

Jeśli nie chcesz robić dużej wycieczki, ale po prostu zabić czas w swoim ogrodzie lub parku, są tam fajne gry na świeżym powietrzu.

Wycieczki quadem

Wycieczki quadem to świetna forma rekreacji dla miłośników motorsportu i aktywności na świeżym powietrzu. Dostępne są zarówno w wersji terenowej, jak i drogowej.

Wakeboarding

Jeśli szukasz pełnej akcji formy rekreacji latem, wakeboarding lub narciarstwo wodne są dla ciebie.

Początkowo nie jest łatwo stać na nartach lub desce, ale gdy opanujesz technikę, jest to bardzo zabawne.

Jazda na rowerze lub kolarstwo górskie

Czy rower to nie wspaniały wynalazek? Niezależnie od tego, czy jest to weekendowa przejażdżka rowerowa, czy jazda na rowerze górskim w lasach, jazda na rowerze jest jedną z ulubionych form rekreacji Holendrów.

Rekreacyjna jazda na rowerze górskim

Flyboarding

Flyboarding to jeszcze stosunkowo mało znana forma rekreacji. Flyboard to urządzenie do sportów wodnych, napędzane silnym strumieniem wody, które pozwala unosić się na wysokość do 9 metrów nad powierzchnią wody.

Flyboarding uprawia się na jeziorze lub na morzu, a także w Holandii są różne miejsca, gdzie można uprawiać flyboarding.

Paralotniarstwo

Paralotniarstwo jest wspaniałe, gdy jesteś na wakacjach i chcesz odkrywać krajobraz z góry. Unosisz się na paralotni nad krajobrazem.

Aktywności z przyjaciółmi

Oczywiście wiele z tych aktywności możesz również robić ze swoimi przyjaciółmi. Niektóre aktywności nie są tak zabawne, gdy robi się je samemu, więc lepiej zabrać kilku przyjaciół i robić je razem.

Często zadawane pytania o rekreację

Jakie są formy rekreacji?

Wybór form rekreacji jest ogromny. Zależy od tego, czy chcesz spędzać czas na zewnątrz czy wewnątrz. Popularne formy rekreacji to kręgle, malowanie według numerów, bilard, piłka nożna, parki rozrywki czy pokoje zagadek.

Jakie formy rekreacji możesz uprawiać?

Gdy jest ładna pogoda, możesz iść nad jezioro, do basenu, na spacer, odpoczywać i czytać w parku lub iść do parku rozrywki. Gdy jest zła pogoda, dostępne są pokoje zagadek, laser tag, kręgle, bilard i wiele więcej.

Co możesz robić na zewnątrz?

Jest setki wspaniałych aktywności na świeżym powietrzu. Sporty wodne, takie jak wakeboarding czy surfing, parki rozrywki, gry w parku, baseny, pływanie, wycieczki po mieście, bungee, jazda na rowerze górskim i wiele więcej.

Wózek