Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

5 wskazówek: Jak przywrócić użyteczność wyschniętej farby

Jak przywrócić użyteczność wyschniętej farby?

Nie jest niczym dziwnym, że po użyciu wiadra z farbą nie są one całkowicie ponownie uszczelnione. Jeśli farba nie jest całkowicie zamknięta, zawartość wody w niej wyparowuje, a farba gęstnieje lub wysycha. W wielu przypadkach można jednak przywrócić użyteczność wyschniętej farby.

Przywracanie użyteczności farby rozpuszczalnej w wodzie

Wyschnięte farby na bazie wody są bardzo łatwe do ponownego uwodnienia, poprzez dodanie świeżej wody. Najpierw dodaj trochę wody do wiadra z farbą i poczekaj, aż wyschnięta farba stanie się papkowata. Następnie, mieszając, stopniowo dodawaj wodę, aż farba osiągnie pożądaną gęstość. Jeśli w farbie powstały grudki, niestety jedyną opcją jest ich wyrzucenie.

Rozpuszczalna w wodzie farba jest również używana w naszych motywach malowanie po numerach. Aby ponownie uczynić farbę do malowania według numerów płynną, zalecamy dodanie kropli ciepłej/letniej wody i następnie wymieszanie farby.

Przywracanie użyteczności farby rozpuszczalnej w wodzie

Uczynienie wyschniętej farby płynną za pomocą zamiennika terpentyny

Różne rodzaje farb, które nie są rozpuszczalne w wodzie, mogą być ponownie użyteczne po wyschnięciu. Zamiast wody dodaj zamiennik terpentyny (dostępny w sklepach budowlanych). Postępuj w dokładnie taki sam sposób, jak z farbą rozpuszczalną w wodzie.

Wskazówka redakcji: Stwórz własne unikatowe dzieło sztuki z malowaniem według numerów!

Chcesz przeżyć niezapomniane doświadczenie artystyczne? Wypróbuj nasze zestawy do malowania według numerów dla dorosłych i dzieci:

  1. Malowanie po numerach własne zdjęcie: Przekształć swoje osobiste zdjęcia w unikalne płótna malarskie według numerów. Przeżyj na nowo specjalne chwile i dodaj osobisty akcent do swojego wnętrza. Możesz również użyć zdjęcia znanego artysty, takiego jak Vermeer lub Van Gogh.
  2. Wybierz spośród różnych motywów: Wybierz piękne zwierzęta, kwiaty i zachwycające krajobrazy, które zostały starannie wybrane. Odkryj relaksujące korzyści z zajęć kreatywnych.

Malowanie po numerach to świetny sposób, aby zmniejszyć stres i pobudzić kreatywność. Ponadto nasze zestawy są starannie kompletowane i zawierają wszystko, co potrzebne, aby od razu zacząć.

Wszystkie nasze obrazy są pakowane z miłością i wysyłane bezpośrednio do Twoich drzwi. Zacznij malować już dziś i ciesz się wieloma korzyściami tej pięknej formy sztuki!

Chcesz czytać dalej? Tekst kontynuowany jest pod obrazem. Zacznij zamawiać, klikając poniższy obraz

Zamówienie malowania według numerów

Wózek