Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

9x Jakie rodzaje sztuki istnieją?

Sztuka obecnie obejmuje ogromny obszar.

Często, mówiąc o "sztuce", ma się na myśli obraz, lub ogólnie, różne obrazy. Malarstwo jest jednak tylko jednym z wielu ogólnych terminów.

Wskazówka: Dzięki naszym motywom do malowanie po numerach stworzysz super fajne style artystyczne, takie jak natura martwa.

Co kryje się za terminem "malarstwo"?

Malarstwo oznacza, że malujesz coś, ale to, jak to robisz, zależy od ciebie. Ta sztuka posiada różne style. Najważniejsze style to:

 • Impresjonizm
 • Ekspressionizm
 • Realizm
 • Surrealizm
 • Minimalizm

Impresjonizm i ekspresjonizm skupiają się na tworzeniu wrażeń. Są to zazwyczaj motywy, które mają wywoływać określony nastrój.

Realizm pokazuje obrazy rzeczywistości, podczas gdy surrealizm często przedstawia obiekty, które są zdeformowane lub "inne" niż wydają się w rzeczywistości. Nie musi to oznaczać dziwnej formy, ale może również oznaczać dziwne kolory. Minimalizm ogranicza się do najbardziej istotnego. Tutaj przedmiot lub postać są zazwyczaj przedstawiane w bardzo uproszczony sposób.

Nie tylko obraz charakteryzuje się stylem, ale również różnice w motywach są ważne. Ważne rodzaje motywów to:

 • Akty
 • Krajobrazy
 • Portrety
 • Natura martwa

i jakby tego było mało, również materiał użyty do stworzenia dzieła ma znaczenie, jak obraz wpłynie na widza później.

Rodzaje sztuki

Termin "sztuka"

Sztuka zmieniła się z biegiem czasu. W swoich początkach mówiono tylko o obrazach. Obecnie pod sztuką rozumie się również rzeźbiarstwo, architekturę i formy budowlane, różne sztuki i rzemiosła, teatr, taniec i film. Muzyka i poezja również należą do różnych rodzajów sztuki.

Gdy w szkole mówi się o "sztuce", głównie chodzi o malarstwo. Jednakże dzieci obecnie uczą się coraz więcej obszarów na lekcjach sztuki. Przede wszystkim architektura z okresu renesansu i baroku odgrywa ważną rolę. Wcześniejsze budynki, które po prostu zadziwiają, są czasami analizowane bardziej szczegółowo.

Gatunki sztuki

Wyróżnia się cztery gatunki:

 • Sztuki wizualne: malarstwo, rzeźbiarstwo, architektura
 • Muzyka: kompozycja, a także muzyka wokalna i instrumentalna
 • Literatura: poezja, dramat, epika
 • Sztuki sceniczne: teatr, taniec, film

Inne ważne punkty na lekcjach sztuki to nauka o formach i teoria kolorów. W niektórych szkołach omawiana jest nawet typografia, czyli projektowanie tekstu i czcionek.

Wskazówka redakcji: Stwórz swoje własne unikalne dzieło sztuki z malowanie po numerach, takie jak natura martwa lub twój własny portret!

Chcesz przeżyć niezapomniane doświadczenie artystyczne? Wypróbuj nasze zestawy do malowania według numerów dla dorosłych i dzieci:

 1. Malowanie po numerach własne zdjęcie: Przekształć swoje osobiste zdjęcia w unikalne płótna malarskie według numerów. Przeżyj na nowo specjalne chwile i dodaj osobisty akcent do swojego wnętrza. Możesz również użyć zdjęcia znanego artysty, takiego jak Vermeer lub Van Gogh.
 2. Wybierz spośród różnych motywów: Wybierz piękne zwierzęta, kwiaty i zachwycające krajobrazy, które zostały starannie wybrane. Odkryj relaksujące korzyści z zajęć kreatywnych.

Malowanie po numerach to świetny sposób, aby zmniejszyć stres i pobudzić kreatywność. Ponadto nasze zestawy są starannie kompletowane i zawierają wszystko, co potrzebne, aby od razu zacząć.

Wszystkie nasze obrazy są pakowane z miłością i wysyłane bezpośrednio do Twoich drzwi. Zacznij malować już dziś i ciesz się wieloma korzyściami tej pięknej formy sztuki!

Chcesz czytać dalej? Tekst kontynuowany jest pod obrazem. Zacznij zamawiać, klikając poniższy obraz

Zamówienie malowania według numerów

Wózek