Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

Malowanie Ceramiki - Wyjaśniamy, jak to działa

Jeśli własnoręcznie wykonałeś swoje naczynia lub wazy, nadszedł czas na kolejny etap - malowanie ceramiki.

Do malowania własnej ceramiki nie musisz koniecznie wcześniej tworzyć ceramiki. Możesz również użyć talerzy, które już ci się nie podobają lub kupić je na pchlim targu. Możesz szybko przekształcić nudne naczynia w prawdziwe atrakcje.

Powiem ci, na co zwrócić uwagę i dam ci pomysły na dekoracje.

Czego potrzebujesz do malowania ceramiki?

Piękno tego hobby polega na tym, że naprawdę nie potrzebujesz wiele, aby tworzyć piękne rzeczy i być kreatywnym. Do malowania ceramiki potrzebne są specjalne pisaki lub farby. Według naszej opinii łatwiej i przyjemniej jest malować pędzlami i farbami. Ale oczywiście możesz również używać pisaków.

Jeśli pracujesz z farbami, istnieją techniki, które bardzo dobrze działają i dają piękne rezultaty.

Malowanie ceramiki - krok po kroku

Malowanie ceramiki - Krok 1: Czyszczenie

Zanim zaczniesz malować naczynia, musisz je dokładnie oczyścić. Nie mogą na nich pozostać żadne tłuste resztki. Dla pewności weź trochę spirytusu i przetrzyj nim naczynia. Wtedy na pewno będą czyste i farba będzie pięknie trzymać.

Wskazówka: Spirytus nadaje się również do usuwania niechcianych plam farby z talerza.

Malowanie ceramiki - Krok 2: Projekt

Teraz zaczyna się praca kreatywna. Przenieś podstawowy kształt przedmiotu na kawałek papieru. Połóż przedmiot na papierze i obrysuj go ołówkiem.

Teraz możesz zacząć rysować rysunek na tej powierzchni.

Malowanie ceramiki - Krok 3: Przemalowywanie projektu

Weź teraz kawałek papieru i wytnij go w tym samym kształcie. Weź naczynie i połóż na nim najpierw papier, a następnie projekt, który narysowałeś. Teraz możesz ponownie narysować swój projekt.

Wskazówka redakcji: Stwórz swoje własne unikalne dzieło sztuki z malowanie po numerach!

Chcesz przeżyć niezapomniane doświadczenie artystyczne? Wypróbuj nasze zestawy do malowania według numerów dla dorosłych i dzieci:

  1. Malowanie po numerach własne zdjęcie: Przekształć swoje osobiste zdjęcia w unikalne płótna malarskie według numerów. Przeżyj na nowo specjalne chwile i dodaj osobisty akcent do swojego wnętrza. Możesz również użyć zdjęcia znanego artysty, takiego jak Vermeer lub Van Gogh.
  2. Wybierz spośród różnych motywów: Wybierz piękne zwierzęta, kwiaty i zachwycające krajobrazy, które zostały starannie wybrane. Odkryj relaksujące korzyści z zajęć kreatywnych.

Malowanie po numerach to świetny sposób, aby zmniejszyć stres i pobudzić kreatywność. Ponadto nasze zestawy są starannie kompletowane i zawierają wszystko, co potrzebne, aby od razu zacząć.

Wszystkie nasze obrazy są pakowane z miłością i wysyłane bezpośrednio do Twoich drzwi. Zacznij malować już dziś i ciesz się wieloma korzyściami tej pięknej formy sztuki!

Chcesz czytać dalej? Tekst kontynuowany jest pod obrazem. Zacznij zamawiać, klikając poniższy obraz

Zamówienie malowania według numerów

Malowanie ceramiki - Krok 4: Przekładanie

Teraz, gdy twój projekt jest na naczyniach, łatwo jest go narysować używając dostępnych ołówków lub kolorów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby rysować bezpośrednio na naczyniach.

Malowanie ceramiki - Krok 5: Suszenie i wypalanie

Zanim dekoracje będą mogły być myte w zmywarce, muszą najpierw wyschnąć i zostać wypalone. Zazwyczaj farba musi schnąć około 4 godzin, a następnie umieścić ją na około 90 minut w piekarniku nagrzanym do 160°C.

Wózek