Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

Szukasz nowego hobby? - 46 inspirujących propozycji

Pomiędzy pracą, dziećmi i wieloma obowiązkami codziennego życia, często z ulgą siadasz wieczorem na kanapie z włączonym telewizorem. Chciałbyś spróbować czegoś innego? Czegoś, co lubisz robić po pracy, coś, co Cię pasjonuje? A do tego masz czas? Sprawdź nasze 46 różnych hobby!

Hobby relaksujące

Wiele osób prowadzi hektyczny tryb życia i nie szuka aktywnego hobby na czas wolny. Wolą hobby, które uspokaja. Oto krótki przegląd:

1. Malowanie po numerach

W malowanie po numerach malujesz płótno używając odpowiednich kolorów farb akrylowych. Jest numer 4 na płótnie? Szukaj odpowiedniego słoiczka z farbą. Numer słoiczka zawsze jest na jego górze lub dole. Po pomalowaniu 24 lub 36 kolorów, stworzysz własne dzieło sztuki! Malowanie według numerów jest idealne dla dorosłych oraz dzieci.

Chcesz przeczytać artykuł dalej? Tekst kontynuuje się pod obrazkiem. Zacznij zamawiać teraz, klikając poniższy obrazek

Zamawianie malowania według numerów


2. Malowanie mandali

Kolorowanie mandali dla dorosłych stało się absolutnym trendem w ostatnich latach. I możemy to zrozumieć: Medytacyjne malowanie jest niesamowicie relaksujące i pomaga złagodzić stres. Żywe kolory i piękne wzory czarują, więc możesz spędzić godziny, malując mandale.

3. Wędkarstwo

Siedząc nad brzegiem samotnego jeziora i czekając godzinami na ugryzienie ryby, masz dużo czasu, aby przemyśleć, zrelaksować się i odpocząć. Dodatkowo, jest dużo świeżego powietrza.

4. Medytacja

Najlepszym hobby, które uspokaja, jest medytacja. Może brzmieć nudno dla niektórych, ale przynosi wiele pozytywnych efektów: zmniejsza stres, poprawia jakość snu, zwiększa koncentrację i serenność. To hobby wymaga na początku trochę wytrwałości, aż poczujesz pozytywne efekty na ciele i duchu.

5. Robienie na drutach

Robienie na drutach to bardzo proste hobby. Potrzebujesz tylko wełny i drutów. Najlepsze jest to, że możesz to robić prawie wszędzie, w domu, w pociągu czy w poczekalni u lekarza. Naukowo udowodniono, że robienie na drutach prowadzi do głębokiego relaksu poprzez ciągłe powtarzanie tej samej czynności.

6. Joga

Ubierz się na jogę. I ruszaj! Jest wiele filmów instruktażowych w internecie, które możesz wypróbować. Ale bądź ostrożny! Można również popełnić wiele błędów podczas jogi. Szczególnie na początku powinieneś udać się do profesjonalnego studia jogi, gdzie asany (tak nazywane są ćwiczenia) są idealnie wyjaśnione, a nauczyciel jogi interweniuje, gdy robisz coś źle.

Kreatywne hobby

Jeśli chcesz uciec od codziennego życia i odkryć kolorowy świat własnej kreatywności, te hobby z pewnością cię zainteresują. Może po prostu chcesz dowiedzieć się, czy masz zacięcie kreatywne... W takim razie kursy lub warsztaty na różne tematy są idealnym miejscem dla ciebie.

7. Teatr improwizacyjny

W tym hobby można się spodziewać dużo śmiechu. W teatrze improwizacyjnym aktorzy wystawiają scenę bez scenariusza i muszą spontanicznie reagować na działania innych. To bardzo zabawne!

8. Origami

Origami to sztuka składania papieru, zwykle zaczynając od małego, kwadratowego arkusza. I naprawdę robi wrażenie, co można zrobić z arkusza papieru! W zależności od twojej zręczności, możesz zrobić papierowe samoloty, żurawie lub róże.

9. Szycie

Hobby szycie wymaga nieco większej inwestycji, mianowicie maszyny do szycia. Oczywiście możesz szyć także ręcznie, ale to niekoniecznie jest zalecane, jeśli chcesz skończyć projekt w tym roku. Najlepiej pożyczyć maszynę do szycia, aby zobaczyć, czy w ogóle ci się to podoba. Zacznij od czegoś prostego, jak na przykład miejsce do szycia czy pokrowiec na meble. Jeśli nie znajdziesz to zbyt trudne, możesz przejść do trudniejszych rzeczy.

10. Fotografia

Weź swój smartfon i możesz zacząć nowe hobby. Może twój kot zechce pozować, lub możesz zwiedzić okolicę. Fajne zdjęcia czekają na każdym rogu. Jeśli jesteś pasjonatem fotografii, rozważ zakup własnego aparatu.

11. Malowanie

Chcesz wyrazić swoje wewnętrzne uczucia lub po prostu stworzyć piękny obraz do domu? Tak czy inaczej, malowanie to bardzo kreatywne hobby, które pozwala wyrazić siebie. Rozpoczęcie malowania akwarelami lub kredą jest mniej kosztowne niż farby akrylowe. Farby olejne są szczególnie drogie i niekoniecznie odpowiednie dla początkujących.

12. Diamond Painting

Diamond Painting działa na tej samej zasadzie co malowanie według numerów. Zamiast farby używasz kamyczków, nazywanych także diamentami. Są kamyczki okrągłe i kwadratowe. Okrągłe kamyczki są często używane przez osoby, które malują diamentami po raz pierwszy. Kwadratowe kamyczki są częściej używane przez osoby, które już wcześniej tworzyły dzieła sztuki.

Wskazówka: tutaj możesz przekształcić swoje zdjęcie w Diamond Painting Wlasne zdjecie.

Diamond painting

13. Garncarstwo

Jeśli chcesz nauczyć się robić ceramikę i spróbować koła garncarskiego, możesz zapisać się na warsztaty garncarskie. Jeśli ci się spodoba, możesz stopniowo zapełniać swoje kuchenne szafki własnoręcznie wykonanymi ceramikami.

Hobby sportowe

Połączenie hobby z ćwiczeniami fizycznymi to prawdopodobnie dobry pomysł. Cieszenie się sportem jest zdecydowanie lepsze niż ciągnięcie się na siłownię. Istnieje nieskończona liczba aktywności sportowych, które można uprawiać samemu, we dwoje lub w grupie. Oto krótki przegląd:

Hobby sportowe

14. Jazda na deskorolce

Deskorolka nigdy nie nudzi! Jest wiele tricków na deskorolkę, które możesz ćwiczyć i doskonalić, aż padniesz. Poza tym zawsze poznajesz nowych ludzi na skateparkach.

15. Jiu Jitsu/Karate/Judo/Taekwondo

Może chcesz zacząć uprawiać sztuki walki? Dowiedz się, czy w twojej okolicy są kursy i idź na oglądanie! W ten sposób możesz dowiedzieć się, która sztuka walki najlepiej pasuje do ciebie.

16. Żonglerka

Nie musisz być członkiem cyrku, aby nauczyć się żonglować. Kup kilka piłek i spróbuj swoich sił! Możesz znaleźć instruktażowe filmy na YouTube. Jeśli chcesz uczyć się od profesjonalistów, weź udział w kursie żonglerki. To bardzo zabawne!

17. Skakanie na trampolinie

Skakanie na trampolinie ma coś wyzwalającego. Dodatkowo, poprawia kondycję, zmniejsza stres i uwalnia hormony szczęścia. Nie bez powodu dzieci tak chętnie skaczą na trampolinach.

18. Gra w laserowy paintball

W tej zabawnej dyscyplinie sportowej zazwyczaj dwie drużyny grają przeciwko sobie. Obydwie próbują trafić jak najczęściej w kamizelki przeciwników za pomocą broni laserowej. Gra w laserowy paintball nie jest najtańszym hobby, jeśli weźmiesz pod uwagę, że gra trwająca 15 minut kosztuje około 10 euro. Ale to naprawdę zabawne!

19. Tenis stołowy

Tenis stołowy nie wymaga dużo wytrzymałości fizycznej, chyba że planujesz uprawiać go jako sport rywalizacyjny. Stoły do tenisa stołowego są dostępne w niektórych parkach lub obiektach rekreacyjnych, a także wiele centrów sportowych oferuje stoły do tenisa stołowego.

20. Wspinaczka

Na warsztatach wspinaczkowych dla początkujących nauczysz się podstawowych technik wspinaczki oraz jak zabezpieczać się podczas wspinaczki. W halach wspinaczkowych możesz wypożyczyć potrzebne liny i buty wspinaczkowe. Jeśli nie chcesz robić kursu wprowadzającego, spróbuj boulderingu! Nie potrzebujesz lin, ponieważ wspinasz się tylko na wysokość, z której spadając, nie grożą ci obrażenia.

21. Kręgle

Kręgle to również dobre dla osób, które chcą uprawiać sport, ale nie chcą się zbytnio wysilać. Fajne w kręglach jest to, że sport ten ma również wymiar społeczny, możesz się spotkać z przyjaciółmi, porozmawiać, a także wspólnie napić się kilku drinków.

22. Frisbee

Gra w frisbee jest bardzo nieskomplikowanym hobby. Potrzebujesz tylko frisbee, partnera i obszar z jak najmniejszą ilością drzew. Znalezienie frisbee, które utkwiło w gałęziach drzewa, może być bowiem sporym wyzwaniem! Frisbee można również grać jako sport zespołowy.

23. Minigolf

Minigolf jako hobby rekreacyjne jest idealny. W grze liczą się zręczność, ale także taktyczne rozważania. Zazwyczaj gra się w minigolfa w dwie lub więcej osób. Ale możesz także grać sam i próbować pobić własny rekord. Im mniej punktów, tym lepiej!

24. Pływanie

Pływanie to bardzo wszechstronne hobby, które mogą uprawiać osoby w każdym wieku, przynosząc przy tym wiele korzyści zdrowotnych. Możesz nauczyć się na przykład kraula, stylu klasycznego, motylkowego lub grzbietowego, pływać w basenach krytych, odkrytych, jeziorach lub morzu.

25. Bilard

W bilardzie zwycięża ten, kto jako pierwszy wbije siedem kul, a potem czarną kulę do łuz. Hobby to jest popularne nie tylko ze względu na wymagane umiejętności i strategiczne myślenie, ale także dlatego, że można przy tym wypić jedno czy dwa piwka. Ponieważ stoły bilardowe są często dostępne w barach, bilard to nie tylko strategiczne hobby, ale także towarzyskie i społeczne.

26. Taniec

Taniec to zabawa i spalanie kalorii. Czy wolisz balet, jazz czy hip-hop? Istnieje wiele grup i warsztatów dla początkujących i zaawansowanych w każdym stylu tańca. Zanim zapiszesz się na kurs, możesz wziąć udział w lekcji próbnej, aby sprawdzić, czy kurs odpowiada twoim potrzebom. Większość kursów odbywa się raz w tygodniu przez pół roku. Ale nie musisz od razu iść na lekcje tańca, możesz na przykład także w domu ćwiczyć choreografię swojego ulubionego utworu.

Wolontariat

Wolontariat dla dobrej sprawy ma sens i przynosi radość, nie tylko tobie, ale także innym ludziom. Dobrze przemyśl, którą dziedzinę wybierzesz. Gdzie najlepiej możesz wykorzystać swoje umiejętności? Które tematy interesują cię nie tylko przez najbliższe trzy tygodnie?

Wolontariat

27. Pomoc w schronisku dla zwierząt

Jako miłośnik zwierząt znajdziesz swoje miejsce w schronisku dla zwierząt. Tam możesz pomagać w opiece nad zwierzętami.

28. Ratownik medyczny

"Z miłości do ludzi" to motto ratowników medycznych Czerwonego Krzyża. Więc jeśli lubisz obcować z ludźmi i możesz poświęcić stosunkowo dużo czasu, możesz zostać wolontariuszem-ratownikiem medycznym. Należy zauważyć, że szkolenie ratownika medycznego zajmuje dużo czasu, a potem musisz również odbywać co najmniej dwa dyżury w miesiącu.

29. Spędzanie czasu z dziećmi

Chcesz więcej czasu spędzać z dziećmi? Na przykład szkoły szukają wolontariuszy, którzy regularnie odwiedzają przedszkola, czytają dzieciom książki obrazkowe i uczą je języka w zabawny sposób. Możesz także pomagać starszym dzieciom w nauce.

30. Pomoc w kuchni dla bezdomnych

Jeśli lubisz gotować, możesz kupować składniki i gotować w kuchni schroniska dla bezdomnych. Możliwe, że będziesz musiał zabrać ze sobą więcej osób, ponieważ gotowanie dla 200 osób jest nawet dla doświadczonego kucharza dużym wyzwaniem.

Hobby kulinarne

Czy jesteś jedną z tych osób, które nie tylko są pasjonatami jedzenia, ale także cieszą się z przygotowywania smakołyków? Idź do kuchni!

Hobby kulinarne

31. Gotowanie

Dla wielu gotowanie to nie więcej niż konieczność, aby dostać jedzenie na talerz. Ale może stać się również pasjonującym hobby, jeśli spróbujesz nowych rzeczy, będziesz eksperymentować i uczyć się nowych sposobów przygotowywania posiłków. Kursy gotowania mogą dać ci wiele inspiracji i nauczyć, jak przygotowywać bardziej skomplikowane dania lub specjały.

32. Pieczenie

Ciasta czekoladowe, babeczki i ciasta biszkoptowe - pieczenie to słodka pasja, która w niektórych rodzinach przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Jeśli nie możesz polegać na wiedzy swojej babci czy mamy, warsztaty pieczenia są dobrym pomysłem. Na specjalnych kursach możesz nauczyć się, jak profesjonalnie lukrować i dekorować torty fondantem. Trochę praktyki i niemal staniesz się cukiernikiem!

33. Wszystko o kawie

Jeśli lubisz pić kawę, może również spodoba ci się pogłębianie wiedzy na ten temat. Wypróbuj różne metody parzenia kawy - od zaparzania na zimno po metodę próżniową. Degustuj różne ziarna kawy lub weź udział w kursie baristy! A latte art to już zupełnie osobna kategoria. Ogólnie rzecz biorąc, to prawie zabawny temat!

34. Odwiedzanie restauracji

Jeśli chcesz zrobić z testowania restauracji swoje hobby, musisz mieć dobrze wypełniony portfel, ponieważ ciągłe jedzenie na mieście może być kosztowne. Raz w tygodniu próbowanie nowej restauracji może stać się fajnym rytuałem. Możesz na przykład zabrać ze sobą inną osobę przy każdej wizycie.

35. Degustacja różnych win

Wino to jedno z najstarszych dóbr kultury ludzkości, a sztuka winiarstwa oraz przyjemność z konsumpcji zmieniały się i rozwijały na przestrzeni wieków.

Hobby na świeżym powietrzu

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu ożywia umysł i zwiększa dobre samopoczucie. Nigdzie nie można tak dobrze uziemić się jak na łonie natury. A jeśli wybierzesz się w góry lub gdzieś indziej, gdzie rzadko spotykasz innych ludzi, poczujesz to, jedność z naturą, która daje siłę! Oto kilka pomysłów:

36. Ogrodnictwo

Zaprojektuj swój ogród tak, jak chcesz - z ziołowymi ogródkami, krzewami różanymi czy drzewami owocowymi. Tutaj znajdziesz wskazówki do it-yourself dla twojego ogrodu. Jeśli nie masz własnej ziemi, możesz uprawiać rośliny na balkonie lub wynająć ogród lub mały kawałek pola. Samodzielnie uprawiane warzywa smakują wspaniale, a gotowanie zbiorów jest o wiele przyjemniejsze.

37. Geocaching

Geocaching to poszukiwanie skarbów z użyciem GPS. Musisz znaleźć skarb, korzystając z geograficznych współrzędnych. To bardzo przygodowe hobby!

38. Wędrówki

Załóż buty turystyczne - na górę! Odkrywanie krajobrazów, ruch ciała, wdychanie świeżego powietrza - to hobby może to wszystko zaoferować.

39. Udział w wycieczkach z przewodnikiem

Jesteś ciekawski, lubisz odkrywać nowe rzeczy i kochasz ekscytujące historie? Mamy dla ciebie idealne zajęcie rekreacyjne: udział w wycieczkach z przewodnikiem. Istnieje wiele wycieczek na różne tematy, podczas których możesz odkrywać ukryte zakątki miasta, zdobywać nowe perspektywy lub dowiadywać się interesujących faktów.

Proste hobby do uprawiania w domu

Szukasz hobby, które możesz uprawiać w domu bez zbytniego wysiłku? Niektóre z rzeczy na naszej liście, takie jak malowanie według numerów, gotowanie, origami czy joga, są do tego idealne. Oto jeszcze kilka pomysłów:

40. Czytanie

Weź ekscytującą książkę z biblioteki i daj się ponieść do innego świata! Jeśli dużo czytasz, może być również wartościowe dołączenie do klubu książki, aby dzielić się wrażeniami z dzieł literackich z innymi ludźmi.

41. Układanie puzzli

Krzyżówki, Sudoku czy obrazki do szukania - puzzle mogą zająć cię na godziny, są zabawne i trenują twój mózg. Szczególnie starszym osobom lekarze często polecają układanie puzzli.

42. Kolekcjonowanie monet

Przejrzyj swoje drobne! Z jakich krajów pochodzą twoje monety euro? Możesz zacząć kolekcjonować monety euro z wszystkich krajów. Nagle zobaczysz, jak miło jest mieć dużo drobnych. Jeśli kolekcja monet ma pewną wartość, jest też skarbonką. Najlepiej jest przechowywać ją w sejfie!

Kolekcjonowanie monet

43. Projekty DIY

Nie musisz koniecznie kupować materiałów do własnych projektów DIY. Powinieneś mieć w domu klej lub nitkę. Często można użyć zużytych przedmiotów lub nawet odpadów. Możesz zrobić torbę ze starej koszulki, kurtkę ze zużytych jeansów lub biżuterię z pustych kapsułek Nespresso.

44. Kaligrafia

Kaligrafia to sztuka "pięknego pisania" ręcznego. W internecie można znaleźć wiele szablonów i instrukcji, jak nauczyć się tego samemu. Możesz na przykład zrobić fajne pocztówki lub zdjęcia z cytatami.

45. Nauka języka

Wiesz już, gdzie pojedziesz na następne wakacje? W takim razie możesz zacząć uczyć się języka tego kraju. Istnieje wiele aplikacji i filmów edukacyjnych, które ci w tym pomogą. Jeśli chcesz być pewny, możesz udać się do szkoły językowej.

46. Granie na instrumencie

Mniejsze instrumenty, takie jak flet prosty, flet poprzeczny, gitara lub keyboard, można łatwo nauczyć się grać w domu. Możesz nauczyć się grać samodzielnie lub przynajmniej wziąć kilka lekcji muzyki na początku.

Miłej zabawy próbując (nowego) hobby!

Wózek