Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

7 Pomysłów: Malowanie Donic: Najlepsze Wskazówki

Z czasem zbierasz w domu kilka doniczek, prawda? I wszystkie wyglądają prawie tak samo: monochromatycznie, dość nudno. Tutaj znajdziesz pomysły na pomalowanie doniczek, aby stały się wyjątkowym elementem dekoracyjnym. Dowiesz się także, jakie kolory są odpowiednie do malowania doniczek z materiałów takich jak glina, terakota czy beton.

Jakimi kolorami mogę malować doniczki?

Jakie farby nadają się do doniczek glinianych?

Doniczki z gliny można doskonale pomalować farbą akrylową. Po wyschnięciu farba jest wodoodporna. Jeśli lubisz elegancję, możesz także użyć lakieru akrylowego. Lakier tablicowy pozwala pisać na doniczkach kredą. Ponieważ porowaty materiał absorbuje farbę, może być potrzebnych kilka warstw. Lakier na bazie wody zabezpiecza malunek wykonany markerami.

Wskazówka: Zajrzyj również do naszej oferty malowanie po numerach kwiaty, aby pomalować obraz według numerów przedstawiający kwiaty.

Jakie farby dobrze trzymają się na terakocie?

Możesz użyć farby akrylowej lub lakieru. Farba kredowa daje aksamitne, pudrowe wykończenie Twojej pomalowanej doniczce. W malowanie po numerach także używa się wyłącznie farb akrylowych.

Jakie farby potrzebuję do malowania doniczek ceramicznych?

Markery do porcelany są świetnie nadające się do pisania i kolorowania, aby ozdobić glazurowane ceramiczne doniczki.

Czym można malować betonowe doniczki?

Farba akrylowa jest szczególnie odpowiednia dla tego materiału. Ponieważ farba staje się wodoodporna po wyschnięciu, możesz stawiać pomalowane doniczki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Wskazówka redakcji: Stwórz swoje własne unikatowe dzieło sztuki malując według numerów!

Chcesz przeżyć niezapomniane doświadczenie artystyczne? Wypróbuj nasze zestawy do malowania według numerów dla dorosłych i dzieci:

 1. Malowanie po numerach Własne zdjęcie: Przekształć swoje osobiste zdjęcia w unikalne płótna malarskie według numerów. Przeżyj na nowo specjalne chwile i dodaj osobisty akcent do swojego wnętrza. Możesz również użyć zdjęcia znanego artysty, takiego jak Vermeer lub Van Gogh.
 2. Wybierz spośród różnych motywów: Wybierz piękne zwierzęta, kwiaty i zachwycające krajobrazy, które zostały starannie wybrane. Odkryj relaksujące korzyści z zajęć kreatywnych.

Malowanie według numerów to świetny sposób, aby zmniejszyć stres i pobudzić kreatywność. Ponadto nasze zestawy są starannie kompletowane i zawierają wszystko, co potrzebne, aby od razu zacząć.

Wszystkie nasze obrazy są pakowane z miłością i wysyłane bezpośrednio do Twoich drzwi. Zacznij malować już dziś i ciesz się wieloma korzyściami tej pięknej formy sztuki!

Chcesz czytać dalej? Tekst kontynuowany jest pod obrazem. Zacznij zamawiać, klikając poniższy obraz

Zamówienie malowania według numerów

Jakie kolory mogę użyć do malowania metalu?

Jeśli chcesz malować metalowe doniczki, najlepiej użyć farby akrylowej lub farby tablicowej. Chcesz malować doniczki markerami? Permanentny marker jest dobrym wyborem. Markery Posca są trwałe na porowatym metalu i zmywalne na gładkim metalu. To samo dotyczy markerów Pintor. Obie marki zalecają użycie wodnego lakieru w sprayu po malowaniu, aby utrwalić efekt.

Dzięki tym wskazówkom, farba na doniczce pozostanie

Aby farba, tak jak akryl, utrzymywała się na doniczce, powierzchnia musi być odtłuszczona i sucha. Zawsze upewnij się co do tego przed rozpoczęciem malowania. Farba zazwyczaj lepiej przylega do porowatych materiałów, takich jak glina, niż do doniczek o gładkiej powierzchni. Zawsze stosuj instrukcje producenta farby, jeśli masz wątpliwości.

Pomysł na malowanie doniczek 1: Z kropkami do zawieszenia

Co będzie Ci potrzebne:

 • Doniczka gliniana
 • Farby akrylowe w pastelowych kolorach i białe
 • Pędzle
 • Superklej
 • Koronka
 • Mocny drut
 • Szczypce
 • Guzik z dwoma dziurkami, musi być większy niż otwór w dnie doniczki
 • Roślina w doniczce

Instrukcje do doniczki pomalowanej z kropkami

 1. Pomaluj doniczki dookoła, na dole i u góry wewnątrz na kolor bazowy według własnego wyboru. Pozwól tej warstwie wyschnąć.
 2. Następnie delikatnym pędzlem nałóż białe kropki na doniczkę.
 3. Nałóż klej na górną część doniczki i przyklej koronkową obręcz.
 4. Przeciągnij oba końce drutu przez każdą dziurkę w guziku. Zawiąż drut w węzeł, aby mocno trzymał się guzika.
 5. Teraz przeciągnij drut przez otwór na dnie pomalowanej doniczki.
 6. Następnie przeciągnij drut przez doniczkę z rośliną, która znajduje się w glinianej doniczce, przez ziemię, aż wystaje na górze.
 7. Na końcu musisz tylko jeszcze zawiązać pętlę z wystającego drutu, aby zawiesić kolorową doniczkę.

Pomysł na malowanie doniczek 1: Z kropkami do zawieszenia

Pomysł na malowanie doniczek 2: Modne wzory

Proste wzory są obecnie bardzo popularne w malarstwie ścian. Możesz je pięknie zastosować także na doniczce! Aby uzyskać proste linie, najlepiej jest zakleić obszary między wzorami taśmą i ewentualnie przeciąć taśmę na pół, aby elementy były bliżej siebie. Prosta zielona roślina najlepiej pasuje do prostej, ale jaskrawo pomalowanej doniczki.

Pomysł na malowanie doniczek 2: Modne wzory

Pomysł na malowanie doniczek 3: Kolorowe wzory

Nakładaj kolorowe tła za pomocą farby akrylowej. Gdy to wyschnie, możesz użyć markerów do naniesienia drobniejszych szczegółów - takich jak kropki, kwiaty czy cokolwiek ci przyjdzie do głowy.

Pomysł na malowanie doniczek 3: Kolorowe wzory

Pomysł na malowanie doniczek 4: Terakota w czerni i bieli

Czy wolisz zamiast matowej terakoty bardziej błyszczącą czerń i biel? Po prostu pomaluj doniczki lakierem akrylowym! Najpierw pomaluj całą doniczkę białym gruntem. Nie zapomnij o wewnętrznej stronie, która będzie nadal widoczna, gdy roślina znajdzie się w doniczce! Tę warstwę należy najpierw dobrze wysuszyć, aby nie uzyskać szarego smaru zamiast eleganckiego wyglądu czarno-białego. Aby uzyskać proste linie i nieskazitelnie białą powierzchnię, zaklej części, na których nie chcesz czarnej farby. Dla wariantu po prawej stronie zdjęcia lepiej nie używać taśmy, ponieważ krawędzie nie powinny być zbyt dokładne. Wygląd tych pasków można osiągnąć za pomocą pędzla z poszarpanymi włosami.

Pomysł na malowanie doniczek 4: Terakota w czerni i bieli

Pomysł na malowanie doniczek 5: Połyskujący uchwyt na sztućce

Ten pomysł jest idealny, jeśli masz więcej doniczek niż roślin w domu. Możesz łatwo przekształcić je w uchwyty na sztućce na następne przyjęcie! Jeśli użyjesz metalicznej farby akrylowej, doniczki zyskają modny połysk. Najlepiej pomalować wnętrze doniczek tylko na górnej krawędzi, która jest widoczna z zewnątrz, aby sztućce nie stały na pomalowanej powierzchni, ale na glinie. Możesz narysować litery ołówkiem na wyschniętej farbie akrylowej i następnie przerysować je markerem. Zamiast uchwytów na sztućce w ten sposób możesz także zrobić uchwyty na długopisy z nieużywanych doniczek.

Pomysł na malowanie doniczek 5: Połyskujący uchwyt na sztućce

Pomysł na malowanie doniczek 6: Romb

Doskonała niedoskonałość: farba nie pokrywa całkowicie, wzory nie są dokładnie takie same - to właśnie sprawia, że te samodzielnie pomalowane doniczki są tak urocze. Użyj do tego farby akrylowej. Kropki najlepiej wykonują się cienkim pędzlem. Jeśli chcesz proste linie na wersji w paski, zaklej części doniczki, które nie chcesz malować, i maluj wzdłuż nich.

 

Pomysł na malowanie doniczek 4: Terakota w czerni i bieli

Pomysł na malowanie doniczek 7: Betonowa wersja

Z półkolistymi wzorami na górnej części betonowej doniczki, pojemnik nadal wygląda prosto, ale to lepsze niż nic. Najlepiej wybrać farbę akrylową w odcieniu, który dobrze pasuje do rośliny, która ma znajdować się w doniczce. Jeśli nie możesz malować półkoli z wolnej ręki, użyj rolki taśmy klejącej.

Wózek