Dostawa w ciągu 3-5 dni 🚚

Malowanie szkła - Jak malować szkło i jaką farbą?

W tym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas malowania szkła. Pokażemy również, które kolory i techniki są odpowiednie. Dzięki temu w mgnieniu oka stworzysz dekoracyjne przedmioty.

Malowanie szkła - oto przybory, których potrzebujesz

Jako materiał bazowy wybierz szkło o możliwie jak najgładkiej powierzchni. Będziesz także potrzebować rozpuszczalnika tłuszczu, kilka pędzli o różnej grubości i ewentualnie piekarnik. Następujące kolory nadają się do **malowania po numerach** na szkle:

 1. Markery akrylowe do malowania na szkle: Są to markery akrylowe specjalnie przeznaczone do malowania na szkle. Użyj ich do malowania liter, konturów lub płaszczyzn.
 2. Na bazie wody: Używane są do klasycznego stylu witrażu. Są przyjazne dla środowiska i można je usunąć z szkła wodą.
 3. Farba akrylowa: W połączeniu z gruntem możesz skutecznie malować na szczególnie specjalnie ukształtowanych przedmiotach.
 4. Markery kredowe: Chociaż są przeznaczone do malowania na tablicach szkolnych, świetnie sprawdzają się również na szkle. Zaleta: obraz można łatwo zmyć.
 5. Lakier do paznokci: Ta opcja jest idealna do chwilowej dekoracji szkła. Możesz usunąć malowanie w dowolnym momencie za pomocą zmywacza do paznokci, pod warunkiem, że nie używasz szkła satynowego.

Porada od redakcji: Stwórz własne unikalne dzieło sztuki dzięki malowanie po numerach!

Chcesz przeżyć niezapomniane doświadczenie artystyczne? Wypróbuj nasze zestawy do malowania według numerów dla dorosłych i dzieci:

 1. Malowanie po numerach własne zdjęcie: Przekształć swoje osobiste zdjęcia w unikalne płótna malarskie według numerów. Przeżyj na nowo specjalne chwile i dodaj osobisty akcent do swojego wnętrza. Możesz również użyć zdjęcia znanego artysty, takiego jak Vermeer lub Van Gogh.
 2. Wybierz spośród różnych motywów: Wybierz piękne zwierzęta, kwiaty i zachwycające krajobrazy, które zostały starannie wybrane. Odkryj relaksujące korzyści z zajęć kreatywnych.

Malowanie po numerach to świetny sposób, aby zmniejszyć stres i pobudzić kreatywność. Ponadto nasze zestawy są starannie kompletowane i zawierają wszystko, co potrzebne, aby od razu zacząć.

Wszystkie nasze obrazy są pakowane z miłością i wysyłane bezpośrednio do Twoich drzwi. Zacznij malować już dziś i ciesz się wieloma korzyściami tej pięknej formy sztuki!

Chcesz czytać dalej? Tekst kontynuowany jest pod obrazem. Zacznij zamawiać, klikając poniższy obraz

Zamówienie malowania według numerów

Instrukcje krok po kroku do malowania szkła

 1. Wybierz kolor: Rozważ, czy farba powinna być wodoodporna, odporna na mycie w zmywarce czy odpowiednia do kontaktu z żywnością. Jeśli malujesz z dziećmi, upewnij się, że jest łatwa w obsłudze.
 2. Wybierz dobre pędzle: Pędzle z włosia świni tworzą efekt prążkowania. Wybierz rozmiar pędzla odpowiedni do Twojego projektu. Jeśli nie chcesz używać materiałów pochodzenia zwierzęcego, wybierz syntetyczne pędzle przyjazne zwierzętom.
 3. Oczyść powierzchnię: Szkło musi być czyste, wolne od tłuszczu i suche. Użyj detergentu lub rozpuszczalnika do tłuszczu oraz ciepłej wody. Pracuj w rękawiczkach, aby nie zostawiać nowych odcisków palców.
 4. Przyklej taśmę malarską: Zaklej wszystkie miejsca, które nie mają być malowane, taśmą malarską.
 5. Nałóż podkład: Jeśli Twoja farba wymaga warstwy podkładowej, musi ona wyschnąć co najmniej godzinę. Postępuj zgodnie z instrukcjami na produkcie.
 6. Nałóż farbę: Teraz możesz puścić wodze fantazji. Małe błędy możesz poprawić papierowym ręcznikiem. Nie zapomnij oczyścić pędzla, gdy używasz nowego koloru. Jeśli chcesz uzyskać dobrze kryjące i jasne kolory na szkle, nałóż kolejną warstwę farby. Upewnij się, że pierwsza warstwa wystarczająco wyschła.
 7. Suszenie: Teraz farba musi wyschnąć, na powietrzu lub w piekarniku. Pamiętaj, że szybkie zmiany temperatury mogą spowodować pęknięcie szkła.

Wózek